Grupa Lux Med otworzyła Akademię Zdrowia Psychicznego

Date:

Share post:

Akademia Zdrowia Psychicznego Grupy LUX MED to przestrzeń dla ekspertów z Poradnią Zdrowia Psychicznego „Harmonia”, ale nie tylko. Inicjatywa jest skierowana do lekarzy psychiatrów oraz psychologów i psychoterapeutów. Pozwala na zapoznanie z najnowszymi publikacjami, osiągnięciami naukowymi polskiej i światowej psychiatrii, a także dzielenie się doświadczeniami i praktyką.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą cywilizacyjną na świecie, a tylko w Polsce chorują na nią 4 miliony osób1. Jednak jednostek chorobowych, które zakwalifikowane są jako choroby o podłożu psychicznym jest o wiele więcej, dlatego Grupa LUX MED zainicjowała powstanie Akademii Zdrowia Psychicznego.

W Akademii lekarze mogą zapoznać się z najnowszymi publikacjami i informacjami oraz trendami diagnozowania i leczenia zaburzeń psychicznych. – W ostatnich latach zarówno w Polsce, jak i na całym świecie możemy zaobserwować wzrost zachorowań na zaburzenia psychiczne. Pogarszają one jakość życia naszych pacjentów, ale także ich najbliższych. Dlatego dbanie o rozwój i stałe podnoszenie umiejętności wszystkich specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego jest naszym obowiązkiem. Nasza Akademia to przede wszystkim przestrzeń do pogłębiania wiedzy i dzielenia się doświadczeniami praktycznymi – podkreśla Mariola Pilas-Kołodziej, Dyrektor Centrów Medycznych Harmonia.

Poradnia Zdrowia Psychicznego Harmonia przygotowała cykl szkoleń, webinarów i sympozjów pod przewodnictwem lekarzy specjalistów – dr hab. n. med. Sławomira Murawca, Głównego Eksperta ds. Psychiatrii w Akademii Zdrowia Psychicznego oraz mgr Małgorzaty Czyżewskiej-Kleczkowskiej, Koordynatora Zespołu Psychologów i Psychoterapeutów w Poradni Zdrowia Psychicznego Harmonia Grupa LUX MED.

– Wiedza dotycząca zagadnień zdrowia psychicznego, w tym psychiatrii i psychoterapii, zmienia się bardzo dynamicznie. Praktycznie stale dowiadujemy się czegoś nowego. Z drugiej strony warunki środowiskowe, społeczne, ekonomiczne i kulturowe z jakimi mierzą się osoby zgłaszające się po pomoc profesjonalną także ulegają ciągłym zmianom. Dlatego tak cenne i ważne jest zdobywanie nowej wiedzy i doskonalenie umiejętności praktycznych przez specjalistów ochrony zdrowia psychicznego, co przekłada się na skuteczność leczenia i różnych form terapii oferowanej przez specjalistów – wskazuje dr hab. n. med. Sławomir Murawiec.

Do udziału w Akademii zaproszono również lekarzy innych specjalizacji, którzy w ramach swojej praktyki poszerzają diagnostykę o zakres konsultacji czy badań z zakresu zdrowia psychicznego.

Szczegóły: https://harmonia.luxmed.pl/akademia-zdrowia-psychicznego/

Foto: Akademia Zdrowia Psychicznego Grupy LUX MED

REKLAMA

OSTATNIO DODANE

XVI Zachodniopomorskie Dni Psychiatryczne – w czerwcu psychiatria spotyka się w Szczecinie

Już po raz szesnasty w dniach 14-15 czerwca 2024 roku w Szczecinie, będzie możliwość spotkania naukowego w trakcie...

Zaproszenie: „Łódzkie Dialogi Psychiatryczne”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w pierwszej edycji konferencji Łódzkie Dialogi Psychiatryczne 20-21 września 2024 Łódź, Hotel Ambasador Premium Wydarzenie...

Zaproszenie: Warszawskie Spotkania Psychiatryczne

Wspólnie z Komitetem Naukowym członków Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji  Warszawskie Spotkania Psychiatryczne 6-8 czerwca 2024 rokuHotelu...

Terapia dopasowana do dziecka daje najlepsze efekty

Terapia środowiskowa jest szybkim i skutecznym sposobem na to, by pomóc rosnącej grupie dzieci bez diagnozy psychiatrycznej, ale...