Array

Zaproszenie na VI Ogólnopolską Konferencję „Psychiatria i duchowość” 24-25.11.2023, Kraków

Date:

Share post:

W dniach 24 i 25 listopada 2023 roku w Krakowie odbędzie się kolejna już, VI Ogólnopolska Konferencja Psychiatria i duchowość” organizowana wspólnie prze Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum, Akademię Ignatianym oraz Szpital Kliniczny im. dr. Józefa Babińskiego.

Konferencje z cyklu “Psychiatria i duchowość” poświęcone są zagadnieniom duchowości i problemów duchowych u osób z zaburzeniami psychicznymi oraz w trakcie psychoterapii. Na każdej z corocznych konferencji organizatorzy i prelegenci starają się zwrócić uwagę na niezwykle ważny aspekt duchowości pacjentów w terapii zaburzeń psychicznych.
Wydarzenie adresowane jest do lekarzy psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów oraz wszystkich zajmujących się psychoterapią i pomocą psychologiczną: pielęgniarek, terapeutów zajęciowych, pracowników socjalnych itp., a także osób duchownych zainteresowanych psychoterapią oraz problematyką zaburzeń psychicznych.

Wiodącą ideą tegorocznej konferencji jest NATURA.

W ramach tego tematu organizatorzy pragną przedstawić perspektywę antropologiczną, duchową i terapeutyczną w rozwoju psychiatrii.

W trakcie wykładów przedstawione zostaną zagadnienia lasoterapii, hortiterapii, wpływu kontaktu z ptakami na proces terapeutyczny, wybranych aspektów farmakologii (od prepartaów pochodzenia roślinnego – po współczesne technologie). Będzie to również zaproszenie do refleksji nad udziałem natury w terapii, odwołując się nie tylko do Encykliki Papieża Franciszka „Laudato Si'” i zapowiadanej na październik 2023 jej kontynuacji, ale również z punktu widzenia pacjenta (uczestnika terapii) oraz z perspektywy terapeuty, poszukujacego adekwatnych narzędzi terapii filozoficznej.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą mogli zapoznać się z wybranymi metodami muzykoterapii, medytacji, arteterapii oraz terapii realizowanej na łonie natury. Warsztaty stanową zarazem zaproszenie do dyskusji, jak w praktyce wspomóc dorastającą młodzież w kontekście wartościowego przeżywania okresu ich buntu młodzieńczego, a także jak zaradzić narastającym problemom kryzysu suicydalnego, dotykającego nie tylko młodych, ale wszystkich pokoleń.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w konferencji.

Szczegóły na stronie: www.psychiatriaiduchowosc.pl

OSTATNIO DODANE

Zaproszenie: Warszawskie Spotkania Psychiatryczne

Wspólnie z Komitetem Naukowym członków Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji  Warszawskie Spotkania Psychiatryczne 6-8 czerwca 2024 rokuHotelu...

Terapia dopasowana do dziecka daje najlepsze efekty

Terapia środowiskowa jest szybkim i skutecznym sposobem na to, by pomóc rosnącej grupie dzieci bez diagnozy psychiatrycznej, ale...

Początki motoryzacji w Krakowskiej Katedrze Psychiatrii

Jacek Bomba Siedziba Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego zapewne niebawem znajdzie się przy ulicy Marii Orwid, w kompleksie...

Kiedy pacjent mówi NIE

Karolina Olas-Dróżdż Podążając w kierunku wspomnień związanych z rezydenturą, sięgnęłam po te najbardziej przeżyte emocjonalnie. Wiadomo, zapadają w pamięci...