Trening Interpersonalny – Ryszard Kulik

Date:

Share post:

Jacek Jakubowski | Grupa TROP

Problematyka pracy z małymi grupami jest przede wszystkim domeną psychologii.

(…) refleksja nad człowiekiem i jego społecznym funkcjonowaniem liczy sobie tyle lat, ile historia ludzkości. Nasi dalecy przodkowe kierowani społecznym instynktem oraz intuicją od zarania dziejów wykorzystywali potencjał małej grupy.

Siadywali w kręgach, w których snuli opowieści, podejmowali ważne decyzje, świętowali, bawili się i tworzyli, praktykowali religijne rytuały czy leczyli niedomagających współplemieńców. Grupy pozwalały skuteczniej osiągać różnorodne cele, budowały tożsamość i w tym sensie stanowiły podstawę przetrwania.

(fragment przedmowy)

Ryszard Kulik bardzo wnikliwie analizuje swoją drogę trenerską, kolejne odkrycia i subtelnieoddaje proces dojrzewania do własnego stylu prowadzenia treningów interpersonalnych.

Dzięki temu w książce uchwycone jest coś, co trudno często oddać w opisach czy logicznych wywodach.

Siłą książki jest wnikliwa, osobista analiza wpływu na metodologię treningu interpersonalnego ważnych autorów (głównie amerykańskich) i polskich twórców tego nurtu.

Książka jest ważną pozycją dla rozwijającego się środowiska trenerskiego, ale też ciekawym materiałem dla specjalistów różnych dziedzin środowisk zajmujących się rozwojem ludzi i zmianami w cywilizacji.

Ryszard Kulik – doktor psychologii, trener rekomendowany przez PTP. Prowadzi grupy w ramach edukacji psychologicznej i ekologicznej oraz treningi interpersonalne. Współzałożyciel Fundacji „Klub Myśli Ekologicznej”. Członek redakcji miesięcznika „Dzikie Życie”. Autor książek o relacji człowiek–natura. Miłośnik prostego życia poza głównym nurtem cywilizacji, rowerzysta i włóczykij.

AUTOR: RYSZARD KULIK
ROK WYDANIA: 2021
LICZBA STRON: 381
WYDANIE: 1

http://SKLEP.ENETEIA.PL

* * *

REKLAMY I OGŁOSZENIA

The gallery was not found!

OSTATNIO DODANE

Początki motoryzacji w Krakowskiej Katedrze Psychiatrii

Jacek Bomba Siedziba Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego zapewne niebawem znajdzie się przy ulicy Marii Orwid, w kompleksie...

Kiedy pacjent mówi NIE

Karolina Olas-Dróżdż Podążając w kierunku wspomnień związanych z rezydenturą, sięgnęłam po te najbardziej przeżyte emocjonalnie. Wiadomo, zapadają w pamięci...

Intuicja

Jadwiga Myrtiluk Ostatnio bardzo często natrafiam na wyrażenie „dbać o siebie”, odmieniane przez wszystkie przypadki. Objaśniane, definiowane, będące hiperlinkiem...

„List otwarty” do młodych psychiatrów w sprawie pacjentów kłócących się o telewizor.

Przeczytałem w ostatnim numerze „Psychiatry”, jak zwykle, rubrykę „Rezydencja” i po raz kolejny znalazłem w niej wzmiankę o...